chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak özge bir kaynağa alma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan gaz lambasıın kondanserde soğutulması ile çallıkışır. Elan sonrasında genleşme vanasından sabık gaz lambasıın edisyonncı ötürüsı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı allıkır allıkçak matbuatçta gaz lambası olarak kompresöre hasılat, gene sıkıştırılır. Çallıkışma sistemi bu şekilde devam değer.

Chiller sistemi;

Deniz soğutmalı chiller
Sonuçsuz soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun dışında heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi ne çallıkışır sorusuna cevap vermek karınin soğutma gruplarını ayrı ayrı etüt etmek gerekir.

Sonuçsuz Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine nazaran gruplandırılır. En mefret alt bölüm ise ısı deposunın ne olduğudur. şayet ısı havaya tehirliyorsa durum kaynaklı soğutma grubu, suya tehirliyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Sonuçsuz soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu gaz lambasıın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin durum soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çallıkışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve yüce sıcaklıkta gaz lambası halindeki soğutucu akışdem kondansere gönderilir. Fanlar katkıı ile batarya yüzeyinde durum akışı sağlamlanarak ısı transferi gerçekleşir. Kavara üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Deniz Soğutmalı Chiller
Deniz soğutmalı chiller soğutma sistemleri, durum soğutmalı chiller çallıkışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki hamam gaz lambasıı sutaş ile soğutur. Kavaraın soğutulması karınin durum soğutmalı bataryalar namına sutaş kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğfiiltiriciler kullanılır.

Chiller ne çallıkışır diyenler karınin sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini sırasında sutaş kaynağı ihtiyacının olduğunu delalet etmek gerekir. Deniz kaynakları; akarsu, çokluk, soğutma kulesi veya standart sutaş hattı mümkün. Deniz soğutmalı chiller sistemlerinde umumi olarak sistemin yerleştirilecek sahaın kısıtlılığı, enerji maliyetlerinin önemli amma sutaş maliyetlerinin ceninisakıt olduğu yerlerde kullanılır.

Deniz soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çallıkışabilme özelliğine mevla olduğu karınin soğutma istenen bölgeye en doğru şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ülkü çözüm sağlamlamaktadır. Su üstü vesaitının iklimlendirilmesi karınin bile sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller ne çallıkışır diyenler karınin son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin aygıt hacmini minimize etmiş olduğu karınin benzeşim kapasitedeki chiller cihazına oranla %65 henüz önemsiz hacim sağlamış olduğunı delalet etmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çallıkışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz ceninisakıt cazibe tüketimi yapar ve yüce performans sağlamlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri başta tutulmak üzere, besin ve ilaç sanayi, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, soğuk durum depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her yararlanma sahaına oranlı chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi ne çallıkışır sorularınıza cevap aldıysanız üretim merkeziniz ve fiilletmeniz karınin size özel chiller çözümleri ile tanıdıkabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden takviye alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Post comment

takipci satin al https://hesaplasma.name.tr/ https://finansyonetimi.name.tr/ https://zuccaciye.name.tr/ https://burdurwebtasarimseo.name.tr/ https://instagramsosyalmedyauzmani.name.tr/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al